سرعت ریسک:
 

 

پیشگفتار

 

یکی از پیام‌های اصلی این کتاب به بیان نویسنده آن آقای ریچارد چمبرز، این است که هرگز نباید از یادگیری درس‌هایی دست برداریم که زندگی در طول عمرمان به ما می‌آموزد. به تعبیر ایشان از سرعتی که با آن زندگی به ما درس می‌آموزد نیز می‌توان درس گرفت. از این رو ، این کتاب که مطالبش توسط نویسنده به‌روز شده و دیدگاه‌های جدیدی را درباره مطالب مطرح شده در ویرایش اول آن به اشتراک گذاشته، درس‌های جدیدی را منتقل کرده که طی چند سال گذشته وی آموخته‌ است.

هر فرد حرفه­ای به ویژه اعضای خبره انجمن حسابرسان داخلی ایران در طول مسیر زندگی شخصی و حرفه‌ای خود تجربیاتی را به­دست می‌آورد که وی را برای رویارویی با رویدادهای آتی آماده می‌کند. تجارب ریچارد چمبرز به عنوان رئیس و دبیرکل انجمن حسابرسان داخلی آمریکا و یکی از افراد تاثیرگذار بر حرفه حسابرسی داخلی، از این لحاظ در سطح بین المللی منحصربه­فرد است. آنچه که تجارب ایشان را متمایز می‌کند این است که بیش از چهار دهه از عمر خود را به یک حرفه، یعنی حسابرسی داخلی اختصاص داده‌ است. طی این دوران، درس‌های مهم بسیاری را آموخته‌ است که برخی از آن­ها به اوایل زندگی حرفه‌ای وی و برخی دیگر، به سال‌های اخیر دوران حرفه­ایش مربوط می‌شوند. تناقض درس گرفتن در اواخر عمر حرفه­ای، این است که زمان کمتری برای استفاده از آن خواهیم داشت و این موضوع، از انگیزه‌های ایشان برای نگارش کتاب‌هایش است. به گفته ایشان اگر بتوانم تنها به یک حسابرس داخلی کمک کنم تا آمادگی بیشتری برای مقابله با چالش‌ها و فرصت‌هایی پیدا کند که در مسیر شغلی­اش در انتظار وی نشسته‌اند، تلاشم ارزشمند خواهد بود.

از این رو انجمن حسابرسان داخلی ایران در راستای هدف­های عالی خود به منظور گسترش کیفی خدمات حرفه ای و دانش و مهارت­های مورد نیاز اعضای خود، پیرو زحمات مترجمان این کتاب ارزشمند و با حمایت موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود (حسابدارن رسمی) مفتخر است که مجموعه حاضر را در اختیار اعضای فرهیخته خود، مدیران و کارکنان حرفه ای واحدهای حسابرسی داخلی بنگاه های انتفاعی و غیرانتفاعی و دیگر علاقمندان به حرفه حسابرسی داخلی قرار می­دهد.

شرکا و مدیران موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود متعاقبا نیز، این اثر ارزشمند را با افتخار به هم­پیشگان، اعضای محترم انجمن حسابرسان داخلی ایران و جامعه حسابداران رسمی ایران تقدیم می­کند تا از تجارب گران­بهای نویسنده آن بهره بگیرند.

 
 

انجمن حسابرسان داخلی ایران

موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود

 
جهت خرید این کتاب با انجمن حسابرسان داخلی ایران تماس بگیرید و همچنین اعضای محترم از ده درصد تخفیف بهره مند خواهند شد.