کنترل و ارزیابی صورتهای مالی تلفیقی برای حسابرسان داخلی

هدف از برگزاری این دوره آشنایی با نحوه ی ارزیابی، تحلیل و کنترل صورتهای مالی تلفیقی تهیه شده می باشد. در مواردي که ترکيب تجاري با خريد تمام يا بخشي از خالص داراييهاي ساير واحدهاي تجاري از طريق تحصيل سهام آن واحدها در ازاي صدور سهام، وجه نقد يا ساير داراييها باشد، رابطه اصلي و فرعي به‌وجود مي‌آيد. در چنین وضعیتی صورتهاي مالي واحد تجاري اصلي به تنهايي تصوير کاملي از وضعيت مالي، نتايج عملکرد و جريانهاي نقدي آن را نشان نمي‌دهد. اين نياز از طريق صورتهاي مالي تلفيقي تأمين مي‌شود که اطلاعات مالي مربوط به گروه را به عنوان يک شخصيت اقتصادي واحد و بدون توجه به مرزهاي قانوني شخصيتهاي حقوقي جداگانه ارائه مي‌کند. حسابرسان داخلی در قالب ارائه خدمات اطمینان بخش و حصول اطمینان نسبت به قابلیت اتکا صورتهای مالی تلفیقی نیاز به آموزش مهارت های تحلیلی و نحوه کنترل صورتهای مالی تلفیقی تهیه شده متناسب با استانداردهای مربوط را دارند.  بر این اساس این دوره برای حسابرسان داخلی شرکت ها و سازمان ها به شرح زیر طراحی شده است.

مزایای دوره:

تسلط به ارزیابی،تحلیل و کنترل صورتهای مالی تلفیقی تهیه شده  گروه‌های اقتصادی

 

مخاطبان :

حسابرسان داخلی، کارکنان حرفه ای موسسات حسابرسی عضو جامعه

حسابداران رسمی، مدیران مالی گروه های اقتصادی، دانشجویان دانشگاه

شرایط ورود :

 دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در کلیه رشته  ها 

 

محتوای دوره:

آموزش گام به گام نحوه ارزیابی، تحلیل و کنترل صورت های مالی تلفیقی تهیه شده

مدت زمان برگزاری این دوره 28 ساعت می باشد.  

نحوه ثبت نام

  • اعضای محترم و علاقه مندان می توانند جهت شرکت در این دوره نسبت به ثبت نام طبق فرم های موجود در تارنمای انجمن یا ارائه شده در نشست های تخصصی اقدام نموده و متناسب با زمان برگزاری، در دوره آموزشی شرکت نمایند.
  • شهریه شرکت در این دوره آموزشی مبلغ 9.800.000ریال برای هر نفر می باشد. به این مبلغ 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد.

شماره حساب جهت واریز شهریه دوره ی آموزشی

بانک ملت

شعبه پارک ملت کد 6531/8

حساب شماره : 5226976302

 6104-3379-0538-1909 :شماره کارت

شناسه واریز : 10213950614/59

 به نام انجمن حسابرسان داخلي ايران

شماره شبا : 02-9763-5226-0000-02000120-22( IR )

 

متقاضیان پس از واریز مبلغ دوره به حساب تصویر فیش واریزی دارای شناسه واریز را همراه فرم ثبت نام به شماره 22383909 نمابر و یا به آدرس پس الکترونیکی  tr@iaia.org.ir  ارسال نمایند .